19-25 EKİM 2019 GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU /KESİN KALKIŞLI

YUKARI MEZOPOTAMYA 
UYGARLIĞIN BEŞİĞİ YOLCULUK

6 GECE 7 GÜNDÜZ

19 EKİM CUMARTESİ:  İSTANBUL ADANA  ANTAKYA

Sabah saat ...... İstanbul,Sabiha Gökçen/Ankara/Bodrum/Dalaman havalimanında buluşma.Anadolu Jet İle   ile Adana’ya hareket ......  hareket.......... de Adana'ya varış ve bizi bekleyen aracımıza binerek  bugünkü turumuza başlıyoruz. İlk olarak muhteşem bir doğa güzelliği  içerisinde yer alan Kapıkaya Kanyonunda yapacağımız kısa doğa yürüyüşü ve James Bond Filmine konu olan Varda ( Alman )  köprüsünde panoramik fotoğraf için serbest zaman ve dinlenme  sonrasında şehir merkezine geçiyoruz.  Aracımız ile Adana’nın en işlek yerleri olan Küçük Saat ve Büyük Saat meydanlarını görüp şehrin eski Camilerinden olan Yağ Cami’de aracımızdan inip önce Camii gezimizi yapıp ardından Kazancılar çarşısına geçiyoruz. Bu çarşının içinde bulunan Yeni Uğur Cezeryecisinde vereceğimiz alışveriş molasının ardından Adana'nın damak tadı Adana kebap-Şalgam-Bici Bici tatlarını tadacağımız Öğle yemeğimizi alacağımız lokantaya gidiyoruz.Öğle yemeğinden sonra  yürüyerek Büyük Saat’i, Ramazanoğlu Beyliğinden kalma Ramazanoğlu Konağını, hemen yanında bulunan ve Beylik dönemi yapısı olan Ulu Camii ve Medresesini geziyoruz. Bu değerli eserlerimizi görüp yine yürüyerek Seyhan nehri kenarında  gezdikten sonra  Antakya’ya hareket ediyoruz. Yolda Payas’da ,  Balkanlar’dan Hicaz’a kadar uzanan güzergahta Sokullu Mehmet Paşa tarafından yolcular,tüccarlar ve hacılara hizmet amacıyla yaptırılan külliye gezisinden sonra Antakya’ya devam ediyoruz. Otele yerleşme .

 

20 EKİM PAZAR:                ANTAKYA

Kahvaltısı sonrası Samandağ Çevlik istikametine devam ediyoruz. Burada dünyanın ilk tüneli olan Titustünelini ve kaya içine oyulmuş Roma mezar yapılarını göreceğiz. Gezilerin ardından  Harbiye’ye geçiyor ve antik dönem ismiyle Daphne’ye  ulaşıyoruz. Burada Şelaleler arasında gezinti ve  ipekçilik ile ilgili mağazalarda alış-veriş için serbest zamanımız.Daha sonra ünlü Antakya'nın mutfağından tadacağımız zengin mezeler eşliğinde öğle yemeği sonrası Habib Neccar dağının eteklerindeki Hıristiyanların ilk toplanma yerlerinden biri olarak bilinen ve İsa’nın havarilerinden Aziz Petrus’un M.S. 29–30 yıllarında Antakya’ya gelerek Hıristiyanlığın yayılması için verdiği vaazlarda kullandığı mağaraya kurulmuş olan St. Pierre Kilisesini, takiben dünyanın en büyük mozaik müzesi Antakya Mozaik Müzesine gidiyoruz. Bu ziyaretimizin ardından aracımız bizi eski şehir merkezinde bırakacak ve bizler de ilk önce Habib Neccar Camisini ve Türbesini ziyaret edeceğiz. Son olarak uzun çarşıda serbest zaman veriyoruz. Otele dönüş. Akşam yemeği otelde.

 

21 EKİM PAZARTESİ :                ANTAKYA  GAZİANTEP

Kahvaltıdan sonra  Antep’e hareket. Yaklaşık 3 Saatlik bir yolculuktan sonra varacağımız Antep’te ilk durağımız Zeugma’dan derlenen eserlerle oluşturulan dünyanın önemli müzeleri arasında bulunan Zeugma Müzes, buradan eski Antep’de İmam Çağdaş Lokantası’nda öğle yemeği. Yemekten sonra Bakırcılar Çarşısı , Kale çevresi gezileri ve otele yerleşme.

  

22 EKİM SALI :                GAZİANTEP  NEMRUT DAĞ  ADIYAMAN

Kahvaltıdan sonra Nemrut Dağı için hareket. Besni üzerinden 3 saatlik bir yolculuk sonunda Nemrut Dağına çıkıyor ve 2200 M. yükseklikte bulunan büyük kral Antiochos’un tümülüsünde “Tanrıların Tahtı”nı,muhteşem manzara eşliğinde görüyor, uygun olursa “ gün batımı”nı da izleyip sonrasında otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelde.

 

23 EKİM ÇARŞAMBA :                ADIYAMAN  ŞANLI URFA

Kahvaltıdan sonra 08.00 hareket.İlk durağımız,ülkemizin medari iftiharlarından biri olan Atatürk Baraj’ını görüyor ve ardından yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk sonunda varacağımız Urfa’da ilk durağımız Balıklı Göl ve çevresi,Hz. İbrahim’in doğduğuna inanılan mağara ve tarihi Bedesten’de serbest zaman sonrası Osmanlı döneminden kalma Gümrük Han’da bir kahve ardından öğle yemeğine geçiyoruz.Yemekten sonra, Mezopotamya’nın ve tarihin  en eski yerleşim yerlerinden biri olan Harran geziyor ve Urfa şehir merkezine dönerek otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelde.

Arzu edilirse Sıra gecesi eğlencesi.

 

 24 EKİM PERŞEMBE :                ŞANLI URFA  MARDİN

Kahvaltıdan sonra 08:00 hareket.İlk durağımız,insanlık tarihinin en eski tapınağı, günümüzden 11.000 yıl öncesine uzanan Göbeklitepe gezisi ardından Mardin’e devam ediyor ve 3 saatlik bir yolculuk sonunda vardığımızda öğle yemeğini alıyoruz. Yemekten sonra eski şehir gezisi ; Kasımiye Medresesi, Kız Meslek Lisesi, Zinciriye Medresesi, Mardin sokakları ve abbaralar ve Deyr-ul Zefaran Manastırı gezilerinden sonra  otele yerleşme.

Akşam yemeği otelde.


25 EKİM CUMA :  MARDİN  MİDYAT   BATMAN   DİYARBAKIR  İSTANBUL

Eski bir Midyat konağı Kaymakamlık Konuk Evi’ni görüyoruz.Dükkanlar açık ise telkâri gümüş işçiliğinin merkezi bu yerde bir süre serbest zaman sonrası, bir Selçuklu kolu olan Artuklular’ın başkenti Hasankeyf’ e devam ediyoruz.Buradaki gezimiz sonrası,Batman’da öğle yemeği. Yemekten sonra 1,5 saatlik bir yolculukla Diyarbakır’a varıyoruz.İlk olarak Dicle nehri üzerindeki 10 gözlü köprü,Atatürk Köşkü, ve Çin Seddi’nden sonra dünyanın en uzun duvarını ve surlardan şehri genel olarak  görüp, şehir merkezinde Ulu Cami,Cahit Sıtkı Tarancı müze evi,tarihi Hasan Paşa Hanı gezilerini tamamlayıp, saat ..... Anadolu jet/ Pegasus HY  ile İstanbul Sabiha Gökçen/ Ankara/ Bodrum/ Dalaman hareket jet ..... varış.

 
TUR FİYATI :
İKİ-ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI : 2350.TL
TEK KİŞİLİK ODA FİYATI : 600.-TL

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER
*TÜRKİYE-ADANA Ekonomi sınıf uçak bileti
*DİYARBAKIR-TÜRKİYE Ekonomi sınıf uçak bileti
*6 gece yarım pansiyon konaklama (4*-5* OTELLERDE)
*Otellerde alınan sabah kahvaltısı
*Otellerde alınan akşam yemeği
*Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
*Seyahat sigortası
*Program belirtilen çevre gezileri
*Halfeti Tekne Gezisi
*Nemrut Dağı Minibüs 
*YTM TURIZM Refakati
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
*Müze ve ören yeri giriş ücretleri
*Öğle yemekleri
*Sıra gecesi
  
137 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SİZE ÖZEL UÇAK BİLETİ
Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.88745.9110
Euro6.49676.5227

 Merkez: Çankırı Caddesi Anadolu İş Hanı No.22 Kat.1                           Ulus-Altındağ-ANKARA
Tel: 0312-4269852
Cep : 0532 353 59 41

Şube: Cumhuriyet Mah. Atatürk Caddesi No:40 Kat: 2
Fethiye-MUĞLA
Te l: 0252 6146218          
Cep : 0542 6146218

 

Bir kap su * Bir kap mama


Kapı önlerine koyacağınız .
BİR KAP YEMEK
BİR KAP SU

Soğuk KIŞ günlerinde
BİR BOŞ  KUTU

ile bu minik canlara
HAYAT VERBİLİRSİNİZ.

Bizi Takip Edin

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam27
Toplam Ziyaret129502