Bulgaristan Vize Bilgileri

BULGARİSTAN VİZE BİLGİLERİ

- Yeşil (Hususi) pasaportlardan 6 Ay içerisinde 90 gün vize istenmemektedir.
- Pasaportunda tur tarihinin bitimine kadar geçerli schengen vizesi olan vatandaşlar ülkeye mevcut schengen vizesi ile giriş yapabilirler.

1- LACİVERT (Normal) ve YEŞİL (Hususi) pasaportlardan vize istenmektedir
2- GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.
3- Konsolosluk Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 AY ve enaz 1 adet boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir.
4- Bulgaristan Başkonsolosluğu tüm vize başvurularında yeni çekilmiş, rötuşsuz ve arka fonu beyaz özelliklere sahip biometrik resimleri kabul etmektedir.
5- Konsolosluk Ticari vize başvurularında yolcuları görüşmeye çağırmaktadır.!
6- Vize başvuru formları Türkçe olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı, büyük harflerle doldurulmalı ve pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.
7- İstanbul Bulgaristan Başkonsolosluğu tüm vize başvurularını hafta içi hergün 09.00-12.00 saatleri arasında kabul etmekte ve başvurular 7-8 iş gününde sonuçlanmaktadır. Expres vize uygulaması bulunmamaktadır.
8- Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram - yılbaşı- sömestr - fuar - paskalya - dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerinde yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.
İstanbul Bulgaristan Başkonsolosluğu Randevu sistemi ile çalışmaya başlamıştır!!

Birden çok ülkenin ziyaret edildiği gezi programlarında konaklamanın en çok yapıldığı ülkeye göre vize alınması gereklidir.

Yurtdışı turlarında, tur çıkış gününe 15 gün ve daha az kala yapılacak vize taleplerinizde mutlaka acentenizden vize kabul bilgisini almanız gereklidir.
SİZE ÖZEL UÇAK BİLETİ
Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.88745.9110
Euro6.49676.5227

 Merkez: Çankırı Caddesi Anadolu İş Hanı No.22 Kat.1                           Ulus-Altındağ-ANKARA
Tel: 0312-4269852
Cep : 0532 353 59 41

Şube: Cumhuriyet Mah. Atatürk Caddesi No:40 Kat: 2
Fethiye-MUĞLA
Te l: 0252 6146218          
Cep : 0542 6146218

 

Bir kap su * Bir kap mama


Kapı önlerine koyacağınız .
BİR KAP YEMEK
BİR KAP SU

Soğuk KIŞ günlerinde
BİR BOŞ  KUTU

ile bu minik canlara
HAYAT VERBİLİRSİNİZ.

Bizi Takip Edin

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam25
Toplam Ziyaret129500